انتخاب رشته پرستاری

رشته پرستاری

تصورات اشتباه درباره این رشته باعث می شود تا برخی از داوطلبان این رشته را در اولویت های اصلیشان قرار ندهند . تصور این که قرار است به صورت مداوم کارهای بیمار را انجام دهید و …. . در صورتیکه وظایف تعریف شده برای شغل پرستاری شامل چنین مواردی نمی شود . در این رشته درست است که بیشتر وقت کاری پرستار با بیمار می گذراند ، اما وظایفی مانند بررسی وضعیت جسمی ، روحی و کنترل موارد پزشکی است .

انتخاب رشته پرستاری

پرستاران وضعیت بیماران را تحت کنترل می گیرند و به پزشکان موارد لازم را توضیح می دهند . قرص ها و آمپول ها و … را به بیمار می دهند و در شرایط بحرانی به احیای بیماران میپردازند .

بنابراین تمام تصورات اشتباه خودتان را دور بریزید و به این رشته که تقاضای شغلی بالایی دارد فکر کنید .

در مدت 4 سال شما به مطالعه دروس اختصاصی و عمومی در این رشته می پردازید . بعد از گذراندن سال اول می توانید به عنوان کارآموز وارد بیمارستان ها بشوید .

ادامه تحصیل

دانش آموختگان در این رشته می توانند در رشته های مقطع کارشناسی زیر به ادامه تحصیل بپردازند .

رشته پرستاری داخلی _ جراحی

رشته پرستاری سلامت جامعه

رشته روان پرستاری

رشته پرستاری کودکان

انتخاب رشته پرستاری

آینده شغلی

محل کار این رشته عموما در بیمارستان هاست . به علت تعداد بسیار بیمارستان ها و تعداد شیفت کاری زیاد تقاضای بساری برای این رشته وجود دارد . بنابراین اگر پیدا کردن شغل یکی از دغدغه های اصلی شماست ، پیدا کردن شغل در این رشته بیار آسان تر از بقیه موارد است و مانند دیگر رشته های پیراپزشکی اشباع شده نیست . اگر هم به پیشرفت بیشتر علاقه دارید بعد از کسب تجربه کافی و شرایط لازم می توانید به عنوان سوپروایزر بخش های مختلف مشغول باشید .

موقعیت های دیگر

فعالیت به عنوان سرپرستار ، ریاست پرستاری بیمارستان ، مراقبت از سلامت و بهداشت کارکنان صنایع مختلف  ، فعالیت به عنوان پرستار خصوصی ، پرستار در تیم های مراقبت پزشکی .

ممنون از دیدگاه شما ! با عضویت در سایت یک جلسه مشاوره رایگان بگیرید !

avatar
  عضویت  
اطلاع از