انتخاب رشته مهندسی معماری

مهندسی معماری

ادغام هنر و ساخت و ساز ، مهندسی معماری را به وجود آورده است . در رشته معماری از هنر استفاده می شود تا به زیباترین شکل ساختمان ها رابسازیم . زیبایی در سازه ها اهمیت بسیاری پیدا کرده است . بنابراین بدون معماری نمی توان پروژه ای را تمام کرد .

کارهای عملی و طراحی و ساختن سازه ها از کارهایی است که باید هم در دوران دانشجویی و هم درآینده انجام دهید . علاوه بر ذوق هنری باید در محاسبات ریاضی نیز قوی باشید . در کنار استفاده از مواد باید چگونگی زیبا به کار بردن آن هارا نیز بلد باشید . قانون کلی در همه ی رشته ها وجود علاقه و استعداد و پشتکار است بنابراین قبل از انتخاب این رشته دقت کنید .

انتخاب رشته معماری

تحصیل

مدت زمان تحصیل 4 سال است . در مدت 4 سال شما باید به مطالعه دروس تکنیکی رشته : هندسه کاربردی ، هندسه مناظر ، سازه های بتنی و فلزی ، مقاومت مصالح و …. بپردازید .

هم چنین باید به مطالعه دروسی که مربوط به توانمندی در طراحی و داشتن ذهن خلاق که هملن بعد هنری این رشته است بپردازید .

گرایش های متعدد در این رشته سبب می شود که انتخاب راحت تری داشته باشید .

گرایش ها شامل :

معماری ، مدیریت پروژه و ساخت ، معماری مناظر ، طراحی شهری ، تکنولوژی معماری ، برنامه ریزی شهری ، انرژی معماری ، مرمت بناهای سنتی ، معماری اسلامی و در نهایت معماری ایران ی می شود .

ادامه تحصیل

در این رشته می توانید تا مقطع دکتری به ادامه تحصیل بپردازید . در بیشتر دانشگاه های ایران این رشته ارایه می شود .

انتخاب رشته معماری

آینده شغلی

با دردست داشتن مدارک بالاتر در این رشته می توانید علاوه بر طراحی بناها به طراحی و ساخت ماکت ها و طراحی داخلی بپردازید .هم چنین می توانید به عنوان طراح ناظر ساخت فعالیت کنید . در صورت داشتن مدرک کارشناسی هم می توانید به عنوان در حوزه طراحی فنی ساختمان ها مشغول به کار شوید . جایگاه های شغلی دیگر مانند ناظر اجرای طرح و سرپرست دفاتر نیز می تواند برای شما مناسب باشد .

موسسات ساختمان سازی زیادی هستند که به مهندسان معماری خبره نیاز دارند . بنابراین اولویت شما در انتخاب هر رشته این باشد که در آن حرفه ای باشید .

ممنون از دیدگاه شما ! با عضویت در سایت یک جلسه مشاوره رایگان بگیرید !

avatar
  عضویت  
اطلاع از