انتخاب رشته بینایی سنجی

بینایی سنجی (اپتومتری)

بیماری های چشم مانند نزدیک بینی و دوربینی از بیماری های شایع هستند . بیماری های دیگری نیز چشم و قرنیه و … را درگیر می کند . بینایی سنج ها علاوه بر بیماری های شایع چشم مانند نزدیک بینی و دوربینی به پیشگیری و درمان سایر بیماری ها نیز می پردازند . پس اگر فکر می کنید که در این رشته فقط به تعیین نمره چشم و تجویز لنز و عینک می پردازند سخت در اشتباهید .

البته با توجه به بیماری و درمان و درصورت نیاز به جراحی اپتومتریست ها بیمار را به متخصص چشم ارجاع می دهند .

انتخاب رشته بینایی سنجی

بینایی یکی از لذت بخش ترین و کاربردی ترین گیرنده های اطلاعات از اطراف ما محسوب می شود . پیشرفت در این علم به بشریت خدمت بسیاری نموده است و موجب شده که یکی از محبوبترین رشته ها شود .

اهمیت مراقبت از چشم و مشکلاتی نظیر دوربینی و … سبب شده که این رشته پردرآمد باشد . بنابراین تقاضای زیادی برای ورود به این رشته وجو دارد .

مدت زمان تحصیل

مدت زمان تحصیل در این رشته 4 سال است . با اینکه در این رشته شما مدرک کارشناسی دریافت می کنید اما دروس و محیط کار شباهت زیادی به رشته پزشکی دارد . بنابراین اگر رتبه مورد نظر برای پزشکی نیاوردید گزینه خوبی برای شما خواهد بود .

در مدت 4 سال به مطالعه دروس عمومی و تخصصی میپردازید و درنهایت با ارایه پایان نامه فارغ التحصیل می شوید .

البته ناگفته نماند که این رشته کارآموزی نیز دارد . باید 6 واحد کارآموزی را نیز بگذرانید .

ادامه تحصیل

ادامه تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز امکان پذیر است . علاوه بر تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد می توانید در رشته های زیر به تحصیل بپردازید .

رشته مهندسی پزشکی و رشته اپیدمیولوژی و رشته ارزیابی فناوری سلامت از رشته هایی است که می توانید در آن ادامه تحصیل بدهید .

انتخاب رشته بینایی سنجی

آینده شغلی

رشته ی بینایی سنجی همانطور که گفتم شباهت زیادی به رشته های پزشکی دارد . درآمد زیادی نیز با توجه به تعداد زیاد مراجعه کنندگان حاصل می شود . می توانید در مراکز و کلینیک ها مشغول به کار شوید یا اینکه کلینیک و مطب شخصی خودتان را داشته باشید .

2
ممنون از دیدگاه شما ! با عضویت در سایت یک جلسه مشاوره رایگان بگیرید !

avatar
1 موضوعات دیدگاه ها
1 موضوع پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
دیدگاه بیشتر پاسخ داده شده !
پرطرفدارترین دیدگاه !
2 دیدگاه نویسندگان
atiپری آخرین دیدگاه نویسندگان
  عضویت  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
پری
مهمان
پری

بینایی سنجی خیلی عالیه .